Tisková zpráva - vzdělávací kurz V. modulu

V. modul vzdělávacího kurzu projektu ,,Založení sítě komunitních škol v Pošumaví“ přináší poznatky týkající se komunitního projednávání projektů.

Vzdělávací kurz projektu „Založení sítě komunitních škol v Pošumaví“ pokračuje již V. modulem, který nese název Principy komunitního projednávání projektů a aplikace rovných příležitostí žen a mužů, a který – jak lze předpokládat - přináší informace týkající se komunitního projednávání projektů a zapojování veřejnosti do plánovacích a rozhodovacích procesů v obci.
Co to vlastně je komunitní projednávání projektů a jak se liší od zasedání zastupitelstva? Proč je vhodné zapojit veřejnost do plánování obecních projektů? Jak mohu veřejnost „přimět“ a motivovat, aby se k danému problému vyjádřila? A jakým způsobem lze občany co nejlépe a nejpodrobněji informovat o dění v obci?
Právě na takovéto otázky se snaží V. modul kurzu odpovědět a napomoci tak starostům, místostarostům, zastupitelům i ostatním občanům v řešení problémů, vyrovnaném přístupu k potřebám všech obyvatel obce a předcházení případných sporů, které by mohly zhoršit vztahy mezi představiteli obce a občany a zpomalit tak zvyšování životní úrovně obyvatel.