Čísla tradiční školní akademie vyladili žáci na výbornou - 2017

Na středu 24. května připravila kasejovická základní škola tradiční školní akademii, která se odehrála v sále kulturně-společenského centra.

Čísla tradiční školní akademie vyladili žáci na výbornou
Čísla tradiční školní akademie vyladili žáci na výbornou

Dříve než začali prvňáčci ladit svůj rozhlasový program, byli městem Kasejovice za mimořádně úspěšnou reprezentaci města a školy oceněni čtyři žáci – Zuzana Cinová, Sasha Blank, Ondrej Kušnirik a Jakub Löffelmann. Všichni obdrželi ocenění v podobě dárkového poukazu.
Poté již dostaly slovo mladé moderátorky Barbora Levá a Marie Červená, žákyně 5. třídy, a odpoledne plné pohody, radosti a zábavy mohlo začít. Prázdninově naladili publikum prvňáčci s pásmem populárních písní. Tradičně a netradičně sehráli druháci pohádku O Karkulce a vlkovi, kterou vystřídalo přání maminkám. To si v podobě básniček a písniček připravili třeťáci. Žáci čtvrté třídy malé i velké diváky přenesli opět do pohádkové říše, tentokrát s příběhem O Zlatovlásce, a k tomu ještě přidali dvě písničky. V pohádkovém světě zůstali i páťáci, jež modře zašmoulili v rytmu makareny.
S písní Zdeňka Svěráka Koníčku můj vystoupily žákyně 7. třídy Barbora Petrášková a Adéla Konvářová. Co všechno dokážou maminky naučit své děti v době jejich výchovného procesu, o tom publikum přesvědčila Tereza Melounová společně s Davidem Šándorem. Jelikož jsou oba žáci již osmého ročníku, mluvili na toto téma naprosto přesvědčivě. A protože se jednalo o školní akademii, ve školní třídě zůstali její návštěvníci díky sedmákům, kteří sehráli parodii na Erbenovu báseň Polednice. Ta tentokrát neztvárňovala osobu s divou tváří ukrytou pod plachetkou, ale polednici přímo ředitelskou. Na závěr se přišly s pásmem country písní rozloučit žákyně páté třídy, a tak se v podvečer mohli všichni dobře naladěni vydat do svých domovů.
Poděkováním patří všem učitelům a žákům, kteří se na přípravě jednotlivých čísel podíleli, učitelům Základní umělecké školy Nepomuk za organizačně-technickou pomoc, městu Kasejovice za propůjčení sálu a všem ostatním, bez nichž by se neobešel hladký průběh této oblíbené akce.

Štěpánka Löffelmannová, ředitelka ZŠ Kasejovice

Autor článku: Štěpánka Löffelmannová

Autor fotografií: Štěpánka Löffelmannová

Publikováno: 24.05.2017

Aktualizováno: 23.08.2019