KOLOVEČ VYHLAŠOVAL VÝSLEDKY SOUTĚŽE "VESNICE ROKU 2010"

Po čtyřech letech se Město Kasejovice přihlásilo do soutěže "Vesnice roku 2010". O této události přineslo informace červnové vydání Kasejovických novin.

První prázdninový den - 1. července, došlo v západočeské Kolovči k slavnostnímu vyhlášení výsledků 16. ročníku této soutěže. Vyhlášení výsledků soutěže "Vesnice roku 2010 Plzeňského kraje" se zúčastnila starostka Kasejovic Marie Čápová, aby pro město převzala jedno z udělovaných ocenění.

Soutěž "Vesnice roku" vyhlašují Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR. Cílem soutěže "Vesnice roku 2010" je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova.

Do 16. ročníku soutěže "Vesnice roku Plzeňského kraje" se přihlásilo 25 obcí, 1 město a 3 městyse, které v době od 25. května do 4. června 2010 kontrolovala hodnotitelská komise složená ze starostů obcí, zástupců ministerstev, Plzeňského kraje, spolků a dalších zainteresovaných organizací. Vítězem 16. ročníku soutěže "Vesnice roku 2010" se v Plzeňském kraji stal městys Koloveč, který byl zároveň dekorován zlatou stuhou. Modrou stuhu – za společenský život, získaly Chanovice, bílou stuhu – za činnost mládeže, obdržely Volduchy, oranžovou stuhu – za spolupráci obce a zemědělského subjektu, Dolní Lukavice a zelenou stuhu – za péči o zeleň a životní prostředí, Svojšín. V letošním ročníku soutěže "Vesnice roku 2010" obdržely Kasejovice Cenu hejtmanky Plzeňského kraje. Dalšími oceněnými účastníky soutěže byly Němčovice, Vejvanov, Žihle, Kostelec, Kornatice, Kolinec, Hlince, Chotěšov a Dešenice.

Autor článku: Štěpánka Löffelmannová

Autor fotografií:

Publikováno: 01.07.2010

Aktualizováno: 23.08.2019