Pšeničky v divadle Alfa 9. 5. 2017

Dětský lidový soubor ZUŠ Nepomuk PŠENIČKY v divadle Alfa

Pšeničky v divadle Alfa
Pšeničky v divadle Alfa
Pšeničky v divadle Alfa
Pšeničky v divadle Alfa

Kasejovický dětský lidový soubor ZUŠ Nepomuk PŠENIČKY se v úterý 9. 5. zúčastnil veřejné rozhlasové nahrávky pořadu „ Posezení v divadle aneb Neočekávaný dýchánek“ moderátora Petra Jančaříka. Tuto možnost souboru nabídl režisér pořadu Pavel Justich, který je znám pořádáním pěvecké soutěže SOLASIDO.
V den natáčení jsme se sešli v plzeňském Divadle dětí Alfa již v 16.15 hodin. Byl nám vyhrazen malý sál, kde jsme se naladili a rozehráli. Pak jsme absolvovali zvukovou zkoušku ve velkém sále.
Pan zvukař nás rozestavil před mikrofony a poprosil nás, abychom zahráli. Když byl spokojený s nastavením aparatury, tak jsme přehráli celé naše pásmo, které jsme si na vystoupení připravili. Na pódium pak přišel pan Jančařík a podal všem členům souboru ruku. Ptal se, jak se na natáčení těšíme a popřál nám, ať se nám vystoupení povede.
Po zvukové zkoušce jsme se převlékli do krojů a očekávali začátek představení. Toto čekání nám zpříjemnil pan Justich, který mezi nás přivedl principála Národního cirkusu JOO pana Jaromíra Joo a jeho 14- ti denní tygřátko. Pak mezi nás přišla Anička Slováčková známá ze soutěže ,,Tvoje tvář má známý hlas“. Nikoho neodmítla a s každým z nás se vyfotila. Čas našeho vystoupení se ale blížil a museli jsme se začít soustředit.
V 18.55 hod. pro nás přišla asistentka režie paní Ilona Zajícová a už nás vedla úzkými chodbami a schodištěm. Přesně v 19.00 hod. začalo nahrávání a pan Jančařík nás pozval na pódium – nahrávání začalo. Postavili jsme se před mikrofony a podívali se do sálu. Proti silné záři reflektorů jsme skoro nic neviděli, ale později jsme se dozvěděli, že sál na 350 lidí byl vyprodán! Začali jsme naše vystoupení a věděli, že od teď je vše nahráváno a že každou chybu uslyší i posluchači v rádiu.
Své vystoupení jsme zahájili kasejovickým říkadlem „Nepečem, nepečem, radši z Kasouc utečem“. Po něm jsme zahráli písničku „Pšeničky“, podle které se jmenuje i náš soubor. Dále jsme zahráli písničku z Nepomucka „Na naší půdě straší“ a z Žinkovska „Požeň ovečky domů“. Rozloučili jsme se písničkou „Plzeňská věž“, která udělala všem přítomným velikou radost a u některých starších divaček vyloudila i slzu na tváři. Vystoupení se nám povedlo a byli jsme odměněni bouřlivým potleskem. Pan Jančařík nás ještě zdržel na pódiu a udělal s některými dětmi krátké interview. Po našem vystoupení přišli na pódium kromě pana principála, Aničky Slováčkové a Felixe Slováčka další skvělí hosté. Plni dojmů a s pocitem, že jsme vzorně reprezentovali Kasejovice a Základní uměleckou školu Nepomuk jsme se postupně rozjížděli domů.
Chtěl bych touto cestou, stejně jako to udělal v přímém přenosu pan Petr Jančařík, poděkovat rodičům za to, že podporují své děti ve studiu na hudební nástroje a vždy je dopraví na každé vystoupení souboru Pšeničky. O to víc bych chtěl poděkovat Karlu Čadovi mladšímu za to, že byl ochoten během 24 hodin nacvičit repertoár a zastoupit nepřítomného kontrabasistu souboru.
Záznam veřejné nahrávky plzeňského rozhlasu s názvem „Posezení v divadle aneb Neočekávaný dýchánek“ s kasejovickým souborem Pšeničky ze dne 20.5. a pokračování 27.5. si můžete vyslechnout na internetové stanici rádia Plzeň v sekci Archiv pořadů, nebo na http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3863065

Oldřich Ondrušek učitel ZUŠ Nepomuk
vedoucí souboru

Autor článku: Oldřich Ondrušek

Autor fotografií: Oldřich Ondrušek

Publikováno: 09.05.2017

Aktualizováno: 23.08.2019