Úspěchy cyklistů z Podhůří 12. 11. 2016

V sobotu 12.11.2016 proběhlo v Příchovicích slavnostní vyhlášení cyklistických závodů.

Dne 12.11.2016 se konalo v KD v Příchovicích slavnostní vyhlášení druhého ročníku seriálu HDK SAFEROAD MTB Biatlon, závodů kombinujících střelbu a jízdu na horských kolech a třetího ročníku seriálu XC závodů MTB pro děti a mládež IDEAX TALENT CUP 2016. Každý z těchto seriálů se skládá z několika závodů v průběhu sezóny a na podzim se pak vyhlašují také celkové výsledky.
V obou těchto seriálech se dařilo i dětem z Podhůří.
Tilly Blanková obsadila v TC celkové 3.místo v kategorii U5o (odstrkovadla, děti do 4 let).
Danny Blank získal pohár za 3. místo v kategorii U7m (kluci 5-6 let) v seriálu TC. V MTB biatlonu soutěžil v kategorii se staršími dětmi a získal celkové 4. místo, zároveň se stal 2. nejúspěšnějším střelcem celé soutěže.
Sasha Blank obsadil celkově 3. místo v kategorii U13m (kluci 11-12let) v biatlonu.
Sally Blanková vyhrála kategorii U9ž (holky 7-8 let) v biatlonu a odnesla si pohár za 1.místo. V TC vybojovala celkové 3. místo také v kategorii U9ž. A jako překvapení pořadatelů byl v každé kategorii vyhlášen i celkový vítěz DABL 2016, kde Sally zvítězila v celkovém součtu bodů z obou seriálů a získala i tento pohár.
Oba tyto seriály jsou pořádány cyklistickým oddílem COPR Přeštice, MTB biatlon pak ve spolupráci s oddílem CK Sport Beran Chrást. Většina závodů se koná v okolí Přeštic a Plzně. Více informací pro případné zájemce zde:
www.talentcup.cz
www.mtbbiatlon.cz
V prosinci nás čeká ještě vyhlášení dalšího seriálu závodů - Poháru Plzeňského kraje MTB, kam si pojedou převzít další pohár do sbírky Danny za 3.místo v kategorii U7m a Sally za 4.místo v kategorii U9ž.
www.pal-mtb.cz
Pokud by někdo měl zájem vyzkoušet si tento sport, můžeme určitě vřele doporučit. Na všech závodech panuje vždy soutěživá, ale přesto přátelská atmosféra. Našli jsme zde spoustu nových kamarádů a přátel, s kterými se teď potkáváme nejen na kolech.

Úspěchy cyklistů z Podhůří

Autor článku: Romana Blanková

Autor fotografií: Romana Blanková

Publikováno: 12.11.2016

Aktualizováno: 23.08.2019