Společenský život v Újezdě - červen 2019

Hned na začátku letošního roku jsme se sešli na společném výšlapu na Třemšín, o týden později na výroční schůzi SDH Újezd a v únoru pak v masopustním průvodu.

O Velikonocích se kromě klasického křístání udržuje v Újezdě i jiná tradice, a to každoroční soutěž o nejlepší velikonoční pohoštění. Letos se pekli tradiční i netradiční beránci, na sladko i na slano. A konkurence byla jako vždy veliká, přesto přední příčky v soutěži opět obsadili naši přátelé z Řesanic.
Během jara jsme pak uklidili náves, postavili májku a zorganizovali jarní turistický výlet. Cílem tohoto vlakovo-pěšího výletu byla tentokrát Plzenecká železnice a hrad Radyně. Všichni také pilně nacvičovali na blížící se okrskové hasičské cvičení.
Poslední květnový víkend patřil oslavě Mezinárodního dne dětí. Program na celé odpoledne připravila Iveta Myslivcová. Jednalo se o bojovou hru inspirovanou soutěží Pevnost Boyard. O hladký průběh dne se zasloužila i většina dospělých, ať už výpomocí s organizací, nebo i zapojením do plnění úkolů. Atmosféra byla velmi přátelská a nálada veselá. Vyvrcholením všech soutěží byl závěrečný slalom v kanoi na místním rybníčku „Hořejšáku“. I přes momentální nepříznivé počasí bylo sportovní nasazení veliké, přesto mnozí závodníci ukončili svoji plavbu pod hladinou rybníka. První místo v tomto historicky prvním slalomu získal Jiří Hájek. Po vyhodnocení celodenní soutěže jsme si společně opekli buřty. Po setmění bylo pro děti připraveno letní kino s pohádkou, dospělí odpočívali při sledování hokejového utkání. A na úplný závěr dne vyrazily děti na noční bojovou hru. Hledaly různé indicie, které jim pomohly vyřešit úkol. Všechny děti byly statečné, a tak mohly získat zaslouženou odměnu. Díky za příjemně strávený den patří všem zúčastněným, Sboru dobrovolných hasičů v Újezdě pak poděkování patří i za finanční podporu. Blížící se léto nenechává žádné dítko v klidu, už teď se mohou těšit na různé prázdninové akce, např. společnou dovolenou s tatínky, stanování s maminkami nebo tábor v Liškově.

Společenský život v Újezdě
Společenský život v Újezdě
Společenský život v Újezdě
Společenský život v Újezdě
Společenský život v Újezdě
Společenský život v Újezdě
Společenský život v Újezdě
Společenský život v Újezdě
Společenský život v Újezdě
Společenský život v Újezdě

Autor článku: Dana Matějovská

Autor fotografií: Dana Matějovská

Publikováno: 11.06.2019

Aktualizováno: 23.08.2019