Tříkrálové koledování 2020

V lednu tohoto roku chodili kasejovickými ulicemi opět Tři králové.

Tříkrálové koledování

Tedy vlastně jich bylo víc, dvě skupinky dětí s dvěmi dospělými, které se pokusily obejít celé město a u každých dveří zazvonit, zazpívat, popřát hodně štěstí a zdraví do nového roku a na památku napsat na dveře ono K+M+B 2020. A vybrat do kasičky mince či bankovky, které lidé ze štědrosti darovali. Nepovedlo se jim ovšem obejít celé město, neboť Kasejovice jsou poměrně velké, to by zvládly spíš skupinky tři… které původně byly v plánu. Leč díky nemoci jedné z vedoucích nakonec vyrazily jen dvě, ale to už jsem psala na začátku.
Můj velký dík patří paní Ireně Majorové a Marii Prokopiusové, které této akci věnovaly svůj volný čas. Dále moc děkuji malým nadšeným koledníkům, byli skvělí :-) Poděkování patří také paní Šulcové, která coby zástupce Charity zařídila všechna potřebná „lejstra“ a zásobila koledníky vším, co bylo ke zdařilému koledování zapotřebí.
A poslední poděkování patří Vám, milí kasejovičtí, kteří jste do kasiček házeli peníze, budou dobře využity. Celkem bylo zde v Kasejovicích vybráno 12 074 Kč, z čehož 35 % bude použito na charitativní projekty a humanitární pomoc a 65 % podpoří volnočasové aktivity kasejovických dětí.

Autor článku: Dana Matějovská

Autor fotografií: Dana Matějovská

Publikováno: 11.02.2020

Aktualizováno: 11.02.2020